Skip to main content

 Webinar: Çevrim içi Süreçlerde “Öğrenme”

Beklenmedik bir şekilde ortaya çıkan pandemi, sivil alanı ve çalışmalarımızı farklı bir şekilde etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Şimdi yavaş yavaş yüz yüze buluşmalara geri dönsek de, salgın nedeniyle bir çoğumuz yaklaşık 2 yıldır çalışmalarımızı çevrim içi olarak gerçekleştiriyoruz. 

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi olarak, pandemi sebebiyle çalışmalarımızı yüz yüzeden çevrim içine taşırken; bu süreçteki avantajlar/dezavantajlar neler, çevrim içi süreç neleri değiştirdi, nasıl etkiler görüyoruz gibi sorularımıza cevap aramak ve bu alanda deneyimleri duymak için geçtiğimiz aylarda 3 farklı temada 28 farklı sivil toplum örgütü ile buluşmalar gerçekleştirdik. 

Bu 3 buluşmada, çevrim içi eğitim ve atölyelerde; öğrenme, izleme değerlendirme ve kolaylaştırıcılık başlıkları üzerine tartışıp deneyimlerimizi paylaştık.

Yaptığımız buluşmalardan çıkan sonuçları da bir Çevrim içi Süreçlerde Öğrenme webinarı ile 24 Ocak’ta sivil toplum örgütleri ile paylaştık.

Webinar kaydına buradan ulaşabilirsiniz.

Çevrim içi Süreçlerde Öğrenme webinarı, Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi – Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi ekibi tarafından hazırlanmıştır. Bu çalışma İsveç İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenmiştir.