Haberler

Çevrim İçi Çalışmalar İçin STÖ Destek Programı

31 Mayıs 2020

Çevrim İçi Çalışmalar İçin STÖ Destek Programı

Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi, sivil toplum örgütlerini Korona salgını etkisiyle gelişen ihtiyaçlara yönelik olarak desteklemeye yönelik “Çevrim İçi Çalışmalar için STÖ Destek Programı” düzenliyor.

Çevirim İçi Çalışmalar İçin STÖ Destek Programı, Korona virüs salgınının dünyada ve Türkiye’deki sivil toplum alanına etkisi üzerine bir tartışma yürütmeyi ve bunun yanı sıra yeni koşullarda çevirim içi araçlarla çalışmalarına devam etmek isteyen sivil toplum örgütleri için katılımcı yöntemlerle çevirim içi araçların kullanıma yönelik bilgi ve becerilerin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Program, 4 çevrim içi buluşmadan oluşuyor. Buluşmaların her birinde farklı yöntem ve araçlara yer verilerek katılımcıların çevrim içi deneyimlerinin çeşitlendirilmesi de  hedefleniyor.

1. Buluşma:  22 Haziran 2020,  Pazartesi 19:00 – 21:00

Korona Sonrası Bizi Ne Bekliyor? – Webinar ve Katılımcı Tartışma 

2. Buluşma: 25 Haziran 2020, Perşembe 19:00 – 21:00

Korona Süreci ve Sonrasında STÖ’lerde Yönetim, Ofis Dışı Karar Alma Süreçleri, Çevrim İçi ve Dijital Araçlar

3. Buluşma: 29 Haziran 2020, Pazartesi 19:00 – 21:00

Katılımcı Eğitim Yöntemlerini Çevrim İçi Uygulamak Mümkün Mü? 

4. Buluşma: 2 Temmuz 2020, Perşembe 19:00 – 21:00

Çevrim İçi Çalışma Deneyimi Paylaşımı

Eğitim ve çalışma ekibinde, Cengiz Kayhan, Eda Köse, Esra Berberoğlu, Evren Sener Ünal, Gizem Girgin, Kenan Dursun, Laden Yurttagüler, Merve Seda Çevik, Nurhan Yentürk, Volkan Akkuş ve Yörük Kurtaran yer almaktadır.

Program, hak temelli çalışma yürüten sivil toplum örgütleri ve tüzel kişiliği olmayan sivil girişimlerde (STÖ’lerde) aktif olarak yer alan kişilerin katılımına açıktır. Her sivil toplum örgütü ve tüzel kişiliği olmayan sivil girişimden en fazla 2 kişi programa başvurabilir. Programa başvuracak kişilerin çalıştığı STÖ’leri bilgilendirmesi ve onay almış olması gereklidir.

Katılımcıların 4 çevrim içi buluşmadan oluşan programın tamamına katılması beklenir. Çevrim içi buluşmalarda teknik sorun yaşanmaması için öncelikli ve ağırlıklı olarak mobil cihazlar (telefon, tablet vb.) yerine masaüstü ya da dizüstü bilgisayar kullanımının tercih edilmesi ve kablosuz internet bağlantısının olması önerilir. Ayrıca katılımcılardan buluşmalar öncesi ön çalışma ve okumalar istenebilir.

Programa katılım ücretsiz olup başvuru gerektirmektedir.

Son Başvuru Tarih ve Saati: 14 Haziran 2020, saat:18:00

Başvuru Formu İçin Tıklayınız